8 Nov 2022

PARTICIPAREA FUNDAȚIEI LA CEREMONII DEDICATE SĂRBĂTORIRII ZILEI ARMATEI ROMÂNIEI 2022

Pentru omagierea eroilor neamului și cinstirea gloriei Armatei României, în data de 25 octombrie 2022, Fundația ”Sfântul Mare Mucenic Gheorghe, Purtătorul de Biruință” a particpat la ceremoniile dedicate Sărbătoririi Zilei Armatei României, organizate la monumentele din garnizoana București, prin reprezentanții săi, astfel:

- colonel (rtr) Iuian BOERU, vicpreședinte al Consiliului Director- la ceremonia depunerii coroanelor de flori de la monumentul ”Eroilor Patriei”, organizată de Ministerul Apărării Naționale;

- colonel (r) Nicolae IVAN, director de relații publice al Fundației- la ceremonia depunerii coroanelor de flori de la monumentul ”Leul”, organizată de Asociaţia Cadrelor Militare în Rezervă şi în Retragere din Arma Geniu ,,General Constantin N. Hârjeu“, sub conducerea colonelului (r) Ioan MOCAN, președinte al acestei asociații și vicepreședinte al Fundației.

GLORIE ARMATEI ROMÂNIEI! LA MULȚI ANI, UNITATE ȘI REUȘITE MILITARILOR ROMÂNI!

DIRECTOR DE RELAȚII PUBLICE, Colonel (r) Nicolae IVAN